Het beweegprogramma DM type 2 maakt de fysiotherapeut dé beweegspecialist die mensen met overgewicht / diabetes mellitus type 2 kan begeleiden naar een gezonde leefstijl.
Download hier de Domeinfolder Fysiotherapie met daarin alle informatie over onze fysiotherapie-scholingen.
Download de folderDe cursus is een vervolg op de Basiscursus Beweegprogramma’s. Diabetes type 2 is een veelvoorkomende aandoening die voorkomt bij alle leeftijden maar vooral wordt geassocieerd met een ongezonde leefstijl. Een verantwoord voedingspatroon, fysieke activiteit, niet roken en een gezond lichaamsgewicht zijn onafhankelijke factoren die de kans op de ontwikkeling van diabetes mellitus type 2 verkleinen. Ook is er solide wetenschappelijke evidentie dat een gezonde leefstijl de ontwikkeling van overgewicht tot diabetes mellitus type 2 en de met diabetes mellitus type 2 geassocieerde complicaties beperkt. Zelfs beginnende diabetes mellitus type 2 is omkeerbaar door een gezonde leefstijl. De fysiotherapeut is dé beweegspecialist die mensen met overgewicht en diabetes mellitus type 2 kan begeleiden naar een gezonde leefstijl.
Binnen deze cursus komen de pathofysiologie van overgewicht, obesitas en diabetes mellitus type 2 aan bod. Daarnaast wordt aandacht besteed aan inspanningsfysiologische factoren specifiek voor deze gemêleerde doelgroep ten einde een verantwoord effectief trainingsprogramma te kunnen opstellen. Verder is er aandacht voor de rol van een verantwoord voedingspatroon bij deze doelgroep.
De studiebelasting bedraagt in totaal 14 uur.
Na afronding van deze cursus ontvang je een certificaat.
Deze cursus is geaccrediteerd door:
Na deze cursus heb je kennis van:
Je kunt na de cursus natuurlijk ook deelnemen aan een ander beweegprogramma gericht op een specifieke doelgroep:
Deze cursus is op bachelorniveau. Je kunt deelnemen aan deze cursus als je beschikt over:
Rotterdam 18 en 19 juni 2021
Roermond 8 en 9 oktober 2021
Zwolle 26 en 27 november 2021
Omvang 2 bijeenkomsten
Particulier
Voor particulieren geldt voor de kosten van een training of opleiding een fiscaal maximale aftrek van € 15.000,- met een drempel van € 250,-.
Voor eventuele vragen over deze opleiding kun je contact opnemen met de programmaleider.
Schrijf je vandaag nog in voor deze scholing!
Inschrijven